Splutí Ohre

Krajské volby 2016

Na podzim 2016 proběhly krajské volby, po kterých jsme skončili v opozici. Obhájili jsme 7 mandátů!

 

Počet členů

Ke dnešnímu dni má Místní sdružení ODS Louny 38 členů.

 

Komunální volby 2014

V komunálních volbách jsme získali 12,4% hlasů a tím 3 zastupitele. V Radě města máme 2 radní.

Odpovědi na 3 otázky jedné redaktorky

 Seznamte se s našimi odpověďmi na 3 otázky, které nám položila redaktorka jednoho týdeníku.

1) Co podle vás trápí nejvíce Louny a co byste chtěli změnit?

 Abychom zjistili, co trápí Louny, uspořádali jsme anketu na Mírovém náměstí a zjistili, že většinou jsou obyvatelé Loun spokojeni a pokud se něčím trápí, tak dostupností lékařské péče (často spojováno s chybějící nemocnicí), čistotou ve městě (zejména častý odpor k majitelům psů, zanechávajících jejich exkrementy na veřejných prostranstvích) a dále nedostatkem pracovních příležitostí. My to vnímáme podobně a nijak nás tyto výsledky nepřekvapily.
Zrušení lounské nemocnice přitom považujeme za nevratný krok, ke kterému došlo zejména z ekonomických důvodů, podobně jako v řadě jiných měst. Kraj katastrofálně zadluženou nemocnici prodal a soukromý vlastník po pěti letech fungování zrušil akutní lůžka a vyměnil je za lůžka následné péče, pro něho výnosnější a pohodlnější. Není to pro nikoho z nás nic příjemného. Jsme přesvědčeni, že žádná politická reprezentace by tomu nebyla schopna zabránit a za současných podmínek ani žádná síla není schopna provoz nemocnice obnovit. O to více se chceme zaměřit na podporu záchranné zdravotní služby, která v případě naléhavosti je jediná schopna dopravit pacienty ke kvalifikovanému zásahu ve specializovaných nemocnicích a dále lékařské pohotovosti, jak dětské, zubní tak pro dospělé. Situace není však růžová ani u obvodních lékařů, ani u specialistů. Proto máme v plánu podporovat veškerá zdravotní zařízení, včetně podpory mladých lékařů, např. při zařizování ambulance.

 Čistotu ve městě považuji za relativně snadný úkol. Stačí na ni důslednost. Ať se to týká Technických služeb města Loun, firem provádějících výkopy ve městě nebo majitelů psů. Musíme dosáhnout všeobecného rozšíření názoru, že například neuklidit po svém pejskovi je ostudné a nekulturní chování. Majitelům psů, kteří dodržují takové pravidlo již dnes nic nehrozí, zbývající budou muset být sankcionováni, dokud to nepochopí.

 Posledním problémem jsou pracovní příležitosti. Jsme všichni vděčni řadě investorů, kteří zajistili lidem práci v našich průmyslových zónách, dnes však všichni chtějí ke slušnému životu víc. Nízké průměrné příjmy vzhledem k jednodušším pracovním úkonům, které se tam provádějí, znamenají pro Louny nižší odvody z daní a tím méně peněz na rozvoj a opravy. Proto chceme alespoň efektivní správou  na městském úřadě vytvářet i drobným podnikatelům a živnostníkům příznivé podnikatelské prostředí, neomezovat je nějakými vyhláškami a regulacemi, tak aby měli dostatek prostoru pro své podnikání.

 2) V řadě měst v kraji různé skupiny brojí proti hazardu a požadují úplný zákaz. Jaký je váš názor na herny ve městě?

 Herny ve městě jsou určitě negativním jevem. Složitost rozhodování je právě v tom, že na druhé straně přinášejí do městské poklady slušné částky. Takže se jedná o běžný rozpor mezi morálkou a penězi, stejně jako u tabákových výrobků nebo alkoholu. Naše pravicová politika klade důraz na chování jednotlivce, na jeho schopnost se o sebe postarat a rozhodovat sám o sobě. Tak jako nedokážeme, a ani prohibice v USA to nedokázala, zamezit problémům s alkoholem, nemyslíme, že by cesta zákazem hazardu vedla ke zlepšení finanční situace zejména rodin, hazardem postižených. Hazardéry by sice nebylo vidět u hracích strojů, ale nic by jim nebránilo najít si nějaké jiné povolené alternativy (např. sázení přes internet apod.). Proto chceme občany zejména přesvědčovat, že hazard není cesta k důstojnému životu.

 3) Jak byste chtěli hospodařit s městskou kasou? Chcete jít cestou zadlužování (pokud ano, na co byste si půjčili a proč)?

 Zadlužovat město jsme nikdy nechtěli, nikdy jsme to nedělali a ani to nikdy neuděláme. Je to jeden ze základních stavebních kamenů našeho programu. Kupovat, stavět, opravovat nebo rekonstruovat jen to, na co máme, samozřejmě s maximálním využitím všech dotačních titulů. Naším programem není populisticky něco slíbit, postavit a doufat, že ono to nějak dopadne, ve stylu kdo ví, koho příště občané zvolí. Myslíme si, že to je i jeden z důvodů, proč ODS byla ve vedení radnice minulých skoro 25 let.

 

Členství v ODS

Pokud je Vám náš program sympatický, považujete Váš názor na svět kolem nás za podobný našim názorům, nezávazně nás kontaktujte na našem mailu info@ods-louny.cz, pokud si oboustranně porozumíme, rádi Vás přivítáme mezi svými členy.

 

Login Form